ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 17188298
nr 1718 8298
Johan Kahl
(1831-1905), Sverige
Johan Kahl (1831-1905), Sweden. Sigernad, dated 1874, iinteriör från Gothem kyrka, sheet: 30x22 cm, outer dimensions including frame: 41x33,
WATERCOLOUR, Signerad, daterad 1874, iinteriör från Gothem kyrka, Akvarell. Bladets mått: 30x22 cm, yttermått inklusive ram: 41x33 cm. Signerad
Johan Kahl, Swedish painter, born 1831, dead 1905 .
2000
SEK 1500
Monday August 25 2025
at 18:11:06
21/8 20:08:11